Yeni Başkan’ın ilk hedefi Çanakkale Belediyesi’ni almak.

Geçtiğimiz Ekim ayında Çanakkale AK Parti Merkez İlçe 6. Olağan Kongresi yapılarak, yeni yönetim belirlenmiş ve başkanlığa Gültekin Yıldız seçilmişti. Yeni Başkan Gültekin Yıldız ve ekibi oldukça iddialı. Önümüzdeki günlerde hedefleri’nin Çanakkale Belediyesini almak, Çanakkale’yi AK Belediyecilikle tanıştırmak olduğunu söyleyen Yıldız ve ekibi ilerleyen günlerde Çanakkale siyasetini hızlandıracağa benziyor.

Çanakkale Şehitlik Turu

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız, Truva Otel’de düzenlediği kahvaltı’da Ak Parti yeni merkez ilçe yönetimini basın mensupları ile  kamuoyuna tanıttı.

Toplantıda konuşan Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız, Çanakkale’nin aslında muhafazakar bir il olduğunu söyleyerek daha önceki Merkez Sağ Partilerin Çanakkale’deki başarılarını sıralayarak, kendilerininde Çanakkale’de yeni yönetimiyle birlikte 2019 seçimlerine hazırlanarak Çanakkale belediyesine talip olduklarını ve Çanakkale’yi Ak Belediyecilikle tanıştırmak istediklerini söyledi.

Yıldız’ın konuşmasının ardından, Ak Parti Merkez İlçe Teşkilatında yönetimde görev alanlar sırayla kendilerini tanıttı.

Kahvaltı sonrası Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız gazetecilere açıklamalarda bulunarak, CHP’li Çanakkale Belediyesi için eleştirilerde bulundu.