Bazı medya organlarında yaşlı bir adamın kürtçe konuştuğu için dayak yediği haberi yalan çıktı.

Üniversite hastanesinde iki hasta yakını arasında çıkan tartışma daha sonra kavgaya dönüştü. Ancak bazı art niyetli kişiler bu olayı tamda Barış Pınarı harakati ile terör örgütüne darbe vurduğumuz şu günlerde çok farklı bir boyuta taşımaya çalıştı. Bazı basın organlarında kafasına darbe alan yaşlı adamın kürtçe konuştuğu için dövüldüğü iddia edildi. Olay’ın böyle bir şeyle yakından uzaktan alakası olmadığı belirtilerek ÇOMÜ tarafından bir açıklama yapıldı.

Çanakkale Şehitlik Turu

Açıklamada; “Üniversite Hastanemizde 15.10.2019 günü Sağlık Hizmeti almakta olan iki hastamızın refakatçileri arasında başlayan tamamen yanlış anlamadan kaynaklanan sözlü tartışma sonrasında meydana gelen ve bir refakatçinin yaralanmasıyla sonuçlanan olay, İdaremizce yakından takip edilmiş ve tarafımızca gerekli hukuki süreç başlatılmıştır. Basın yayın organlarında ve sosyal medyada bu münferit olayın meydana gelme nedeniyle ilgili yanlı ve abartılı haberlerin, bu günlerde Ülkemizin güvenliği amacıyla terör gruplarına karşı gerçekleştirilen askeri harekât sürecinde, toplumumuzun birlik ve beraberliğine zarar vereceği göz ardı edilmemelidir.
Üniversitemiz yönetimi ve mensupları, var olan bu hassas dönemde milliyet, din, dil, ırk ayrımının karşısında olduğunu bir kez daha kararlılıkla dile getirmektedir”denildi.

Çanakkale Bölge Haber